loading...

الیت کیک بوکسینگ استان البرز ---- کیک بوکسینگ

این وبلاگ در خصوص مباحث ورزشی و علوم مرتبط با آن از جنبه های روانشناسی و جامعه شناسی ورزشی می باشد.

بازدید : 100
سه شنبه 8 ارديبهشت 1399 زمان : 23:23

عنوان مقاله

بررسی کیفی نقش مربیان ورزشی در طراحی و ارائه مداخله پیچیده ورزشی در جامعه برای افزایش فعالیت بدنی و بهبود سلامت

چکیده

زمینه

ورزش جامعه به طور بالقوه می‌تواند به افزایش سطح فعالیت بدنی و بهبود سلامت عمومی‌کمک کند.
مربیان ورزشی نقش مهمی‌در طراحی و اجرای ورزش جامعه برای سلامتی دارند.

برای تجهیز نیروی کار ورزشی جامعه به دانش و مهارت‌های لازم برای طراحی و تحویل ورزش و توانمندسازی شرکت کنندگان غیرفعال برای شرکت در این پژوهش ، یک بسته آموزشی درمورد بهداشت عمومی‌و جذب افراد غیرفعال ورزش جامعه به مربیان ورزشی تحویل داده شد. ما نظرات شرکت کنندگان مربی ورزش در مورد تمرین و نقش آنها در طراحی و ارائه مداخله پیچیده ورزشی جامعه را برای افزایش فعالیت بدنی و بهبود سلامت بررسی کردیم.

روش‌ها
مصاحبه نیمه ساختار یافته با مربیان ورزشی تمام وقت (15 نفر) و مدیران و همکاران ورزش جامعه (15 نفر) با تخصص در مربیگری ورزشی انجام شد.

مصاحبه‌ها توسط یک مصاحبه کننده ماهر با درک عمیق از آموزش‌های ورزشی جامعه و مربیان ورزشی انجام شد ، کلمات متن را رونویسی و با استفاده از تحلیل موضوعی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
یافته‌های تحقیق

مصاحبه شوندگان بین 6 ماه تا 25 سال در بخش ورزش جامعه همکاری داشته و مشغول بودند. مصاحبه‌ها بین 18 تا 50 دقیقه به طول انجامید و میانگین طول مصاحبه 26 دقیقه بود.

سه مضمون اصلی از داده‌های مصاحبه‌ها مشخص شد که نشان دهنده اهمیت و نقش مربی ورزش در طراحی و تحویل ورزش جامعه برای فعالیت‌های بدنی و پیامدهای سلامتی و در توانمندسازی شرکت کنندگان برای شرکت در این موارد است

1- آموزش مربیان ورزشی در درک سلامت عمومی

2- مشارکت عمومی‌در ورزش جامعه برای سلامتی

3- ایجاد همکاری بین ورزش جامعه و بخش‌های بهداشت عمومی


نتیجه گیری
آموزش مربیان ورزشی برای ایجاد درک در مورد سلامت عمومی‌و مهارت‌های لازم در هدف گیری ، استخدام و حفظ افراد غیرفعال در ورزش‌های جامعه ضروری است. مشارکت عمومی‌در طراحی ورزش جامعه در توانمندسازی افراد غیرفعال برای مشارکت چشمگیر است. انجام فعالیتهای تبادل دانش بین ورزش جامعه و بخش بهداشت عمومی‌نیز در تضمین ورزش و تمرین می‌تواند فعالیت بدنی را بهبودبخشد و سلامت عمومی‌را افزایش دهد.
کلید واژه‌ها:
مربیان ورزشی ، ورزش جامعه ، مداخلات پیچیده جامعه ، بهداشت عمومی‌، فعالیت بدنی

---------------------------------

نکات قابل توجه متن مقاله

1-مربیان ورزشی نقش مهمی‌در تغییر هنجارهای اجتماعی پیرامون ورزش از طریق تعامل فردی و اجتماع و توانمندسازی یا توانمندسازی شرکت کنندگان برای شرکت در فعالیتهای بدنی ایفا می‌کنند. نظریه توانمندسازی ( پروژه/نظریه کاندید سلامت و ورزش (HASE) ) یک روش تئوری مفید برای درک پیچیدگی‌های افزایش سطح فعالیت بدنی از طریق ورزش جامعه فراهم می‌کند.

2-مربیان ورزشی نمایانگر دارایی‌های جامعه در توسعه ورزش برای برنامه‌های بهداشتی برای بزرگسالان غیرفعال هستند که ممکن است بیش از آنکه علاقه مند به شرکت در ورزش باشند مشتاق تر باشند.

3-دانش و پیشرفت مهارت در نیروی کار مربیان ورزشی برای تجهیز آن به طراحی ، ارائه و ارزیابی فرصت‌های ورزشی جامعه برای نتایج بهداشت عمومی‌ضروری است.

4-مربیان ورزشی ذینفعان اصلی این پروژه بودند که از رویکرد مشارکتی برای مشارکت ذینفعان استفاده می‌کردند و آنها را در توسعه ایده‌های اولیه پروژه قبل از برنامه تأمین بودجه ، و در بحث‌های سازنده در موارد آموزش‌های مربوطه و محتوا و برنامه ریزی آموزش درگیرمی‌کردند.( طراحی و تحویل مداخله این پروژه با اعضاء شرکت کنندگان جامعه محلی، محققان ورزشی ، بهداشت عمومی‌و مربیان ورزشی در دانشگاه برونل لندن)

5- روش انجام پروژه / نظریه کاندید سلامت و ورزش

فاز اول: آموزش مربیان ورزشی در درک بهداشت عمومی‌با تبیین نیاز مربیان ورزشی برای مشارکت در آموزش برای توسعه درک آنها از سلامت عمومی‌و توانایی آنها برای رسیدن به نتایج بهداشتی

فاز دوم: شرکت در جایزه انجمن عالی بهداشت عمومی‌(RSPH) سطح دو در درک بهبود سلامت برای مربیان ورزشی از طریق اجرای کارگاه‌های آموزشی

فاز سوم : درگیری عمومی‌در ورزش جامعه برای سلامتی از طریق تعاملات بین مربیان ورزشی ، مشارکت کنندگان باقوه و سایر همکاران اعضاء پروژه و جامعه محلی.

فاز چهارم: ایجاد همکاری بین ورزش جامعه و بهداشت عمومی‌جهت تبیین جنبه‌های تبادل دانش و مشارکت برای تعیین مسیرهای جذب و ترویج ورزش برای سلامتی از طریق تدوین ، اجرا و ارزشیابی سیاستگذاری‌های بعدی .

در ادامه فازها :

* نقش رسمی‌تر مربیان ورزشی در جذب و حمایت از افراد غیرفعال برای فعال شدن از طریق ورزش در جامعه مشخص شد.

* شناخت واقعیت پیچیده در طراحی و ارائه ورزش برای افراد غیرفعال و برخوردی خلاقانه تر برای مربیگری.

6-پیشنهاد نوسنده مقاله

به همان اندازه مهم است که یافته‌های چنین تحقیقی به روش‌های مفید و قابل استفاده و به اشکال متنوع در اختیار ذینفعان و گروه‌های کاربری مختلف قرار گیرد تا بتوانند از این شواهد در سیاستگذاری و کار خود استفاده کنند.

7- نتیجه گیری نهایی/ در اینجا بیشتر سلامت بدنی مد نظر است

مداخلات پیچیده ورزشی جامعه این امکان را دارند که افراد غیرفعال را درگیر کنند تا فعالیت بدنی را برای سلامتی افزایش دهند.

این مطالعه نشان داده است که مربیان ورزشی می‌توانند با یک آموزش درست ، دانش و درک خود را در مورد بهداشت عمومی‌و مهارتهایشان در هدفگیری ، استخدام و حفظ افراد غیرفعال در ورزش‌های جمعی توسعه دهند و به کار گیرند. این یافته‌ها بر اهمیت مشارکت عمومی‌در حمایت از مشارکت افراد غیرفعال در ورزش جامعه تأکید می‌کنند.

علاوه بر این ، این مطالعه نشان داده است که از طریق تبادل دانش بین ورزش جامعه و بخش‌های بهداشت عمومی‌، امکان تمهیدات همکاری متقابل برای توسعه وجود دارد که می‌تواند مربیان ورزشی را با دانش و مهارت‌های لازم برای طراحی و اجرای ورزش در جامعه و توسعه بالقوه جمعیت مجهز کند. مداخلات سطح برای افزایش فعالیت بدنی ، افزایش تحرک و بهبود سلامت عمومی.

8-بدلیل حجم بالای اطلاعات در مقاله فقط از بخش‌های مهم که هم در افزایش دانش خوانندگان این مقاله و هم در روش چگونگی و اجرای موضوع درجامعه پرداختیم.

9- منبع/ SPRINGER

قبل از ازدواج ❤️ آموزش های لازم را ببینید
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

آمار سایت
 • کل مطالب : 8
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1
 • بازدید کننده امروز : 2
 • باردید دیروز : 2
 • بازدید کننده دیروز : 3
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 11
 • بازدید ماه : 65
 • بازدید سال : 978
 • بازدید کلی : 1967
 • کدهای اختصاصی